Profil spoločnosti

Vážení obchodní partneri,

vďaka vašej dôvere k našim schopnostiam a spoľahlivosti sme vybudovali silnú a rýchlo rastúcu spoločnosť, ktorá v súčasnosti dominuje na trhu so 70% podielu na trhu.

Na začiatku bola myšlienka univerzálneho distribútora, ktorý by bol schopný ponúknuť celú škálu svetovo najuznávanejších výrobcov mobilných telefónov. Táto myšlienka sa ukázala ako správna veľmi rýchlo, keďže spoločnosť IRDistribution sa stala výhradným dodávateľom všetkých najväčších maloobchodných reťazcov.

V priebehu posledných rokov sme si vybudovali profesionálny tím najlepších GSM špecialistov s veľkou znalosťou produktov a trhu. Vždy kladieme dôraz na správne a úzke vzťahy so všetkými našimi zákazníkmi. Dôležitou súčasťou nášho úspechu je skutočne unikátna stratégia pravidelných návštev našich manažérov v partnerských obchodoch, diskusia a riešenie problémov a rôznorodé časté marketingové akcie na podporu nášho spoločného podnikania.

ird-company-02

V roku 2008 sa spoločnosť IRDistribution stala distribútorom produktov a služieb spoločnosti Telefónica O2 Slovakia. To viedlo k vytvoreniu úplne novej divízie našej spoločnosti. Divízia Maloobchodu a O2 produktov a služieb sa stala veľmi dôležitou súčasťou nášho podnikania. IRDistribution je teraz rozhodujúcim partnerom tohto mobilného operátora na slovenskom trhu. Na Slovensku je v súčasnosti 51 zamestnancov, ktorí sa starajú o našu veľkoobchodnú sieť GSM, distribúciu O2 Slovakia, 9 vlastných maloobchodných predajní a 6 internetových obchodov.

Úspech na Slovensku viedol k našim medzinárodným ambíciám a naša prvá dcérska spoločnosť bola založená na začiatku roka 2009 v Prahe.

Začiatkom roka 2011 bola založená ďalšia dcérska spoločnosť v Maďarsku, IRD disztribucio Kft. so sídlom v hlavnom meste Budapešť. Úspešná spolupráca so spoločnosťou BRAVOGROUP, významným distribútorom mobilných telefónov v Maďarsku, viedla k vytvoreniu  IRD-BRAVO Distribution, ktorá je v súčasnosti dominantným distribútorom značiek Xiaomi, HUAWEI, Honor a Lenovo na maďarskom trhu.

Vzhľadom na zdieľanie podobných hodnôt a pozitívne skúsenosti z maďarského trhu sme sa rozhodli pokračovať v rozširovaní do iných regiónov výhradne v spolupráci so spoločnosťou BRAVOGROUP. Za týmto účelom sme založili ďalší spoločný podnik – IRD Bravophone CEE – so sídlom v Maďarsku, v Budapešti. Táto spoločnosť slúži na pokrytie našich aktivít v Rumunsku, Bulharsku a jadranských krajinách.

Medzitým sa spoločnosť IRD Bravophone CEE stala výhradným distribútorom Sony mobile pre RUMUNSKO.

V roku 2014 spoločnosť IRDistribution v spolupráci s čínskou technologickou spoločnosťou sídliacou v Shen-Zhen, Wiatec Group, založila dcérsku spoločnosť v Hongkongu – IRD distribution Hongkong. IRD distribution Hong Kong sa tiež stane spoločným podnikom so spoločnosťou BRAVOGROUP ako súčasťou nášho medzinárodného strategického partnerstva.

Úzkou spoluprácou s firmou BRAVOGROUP a vytváraním spoločných spoločností s dominantným pokrytím domácich krajín sme spolu vytvorili najväčšiu distribučnú skupinu smartfónov v regióne strednej a východnej Európy s obratom viac ako 300 MIO Eur a kapitálom viac ako 20 MIO Eur.

ird-company-04