MikroTik

MikroTik je lotyšská spoločnosť založená v roku 1996, ktorá sa špecializuje na vývoj a výrobu routerových riešení a bezdrôtových LAN zariadení pre poskytovateľov internetových služieb.

 

 

Kto je MikroTik?

Skúsenosti s priemyselným hardvérom a kompletnými routing platformami umožnili spoločnosti MikroTik spustiť RouterOS v roku 1997. RouterOS je operačný systém MikroTik, ktorý je mimoriadne stabilný a ponúka nekonečné ovládanie a flexibilitu. V roku 2002 sa MikroTik rozhodol aj vyvíjať vlastný hardvér a tak vznikol rad RouterBOARD. Dnes má MikroTik približne 200 zamestnancov, ako aj predajcov a zákazníkov v takmer každej krajine na svete.

 

Čo ponúka MikroTik?

MikroTik poskytuje routing, switching a bezdrôtové zariadenia pre širokú škálu záujemcov od podnikových až po špičkové dátové centrá. Vytvárajte bezdrôtové pripojenia naprieč morom, internetové prepojenia medzi krajinami alebo bezpečné pripojenie VPN medzi bankami – MikroTik to dokáže. Okrem toho má spoločnosť MikroTik širokú sieť tréningových centier.

 

Čo je RouterOS?

MikroTik RouterOS je operačný systém hardvéru MikroTik RouterBOARD. Môžete ho nainštalovať na počítač, ktorý sa konvertuje na router so všetkými potrebnými funkciami – routing, brána firewall, manažment šírky pásiem, bezdrôtový prístupový bod, backhaul link, brána hotspot, server VPN a mnoho ďalšieho. RouterOS je samostatný operačný systém založený na jadre Linux v2.6. Spoločnosť MikroTik zabezpečuje všetky tieto funkcie rýchlou a jednoduchou inštaláciou a používateľsky prívetivým rozhraním.